Odcinek 071. Poczytaj mi książkę.

Halo, Dziewczyny!
Halo, Dziewczyny!
Odcinek 071. Poczytaj mi książkę.
/

W tym odcinku ponownie wsiadamy do wehikułu czasu i wracamy do naszych czytelniczych wspomnień z dzieciństwa. Przypominamy sobie, jak nam czytano, co czytano i jak same nauczyłyśmy się czytać. Obydwie wyrastałyśmy w kulcie czytelnictwa i do dziś kochamy literaturę. Rozmawiamy o postaciach literackich i książkach, które były dla nas jak przyjaciele, między innymi o „Ani z Zielonego Wzgórza”, cyklu „Jeżycjada” i o świecie Harry’ego Pottera.

Obecnie jesteśmy zapracowanymi młodymi dorosłymi, które czasem nie mają energii do czytania książek w czasie wolnym, ale tu z odsieczą przychodzą nam audiobooki, których możemy słuchać w podróży, przy zmywaniu naczyń albo w łóżku. Dzięki temu możemy nie tylko czytać po długim i męczącym dniu, ale też poczuć znowu to miłe ciepełko i bezpieczeństwo jakie daje słuchanie dobrej opowieści przed snem.

Sponsorem tego odcinka jest aplikacja Book Beat, która w prezencie daje Wam – naszym słuchaczkom i słuchaczom – specjalny kod promocyjny na 30 darmowych dni korzystania z pokaźnej biblioteki audiobooków, nie tylko w języku polskim.
Aby skorzystać z darmowych dni próbnych wpiszcie podczas rejestracji kod halodziewczyny lub użyjcie linku: https://www.bookbeat.pl/halodziewczyny

W tym odcinku:

(00:49) – jak BookBeat zainspirował nas do pomysłu na ten odcinek
(01:43) – jak wyglądało czytelnictwo w czasach naszego dzieciństwa i jakie miałyśmy zwyczaje czytelnicze?
(08:47) – rozmawiamy o ulubionej bohaterce literackiej Zosi – Ani z Zielonego Wzgórza oraz o całej serii książek poświęconych jej przygodom
(15:15) – o książkach Niziurskiego i dziwnych ksywkach w książkach dla dzieci i młodzieży
(18:13) – Jeżycjada, nasze ulubione postaci i książki z cyklu
(22:00) – o czytaniu na głos, dzieciom i nie tylko
(27:55) – o sadze Harry’ego Pottera
(34:22) – dlaczego, po co i gdzie słuchamy audiobooków
(40:20) – o tym co znajdziecie w aplikacji BookBeat oraz kod promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *